polskienglish ul. Bujwida 44a, 50-345 Wrocław, tel. 71 3286045, fax. 71 3286016, e-mail: ptmr@am.wroc.pl

Partnerzy


Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej
27. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii PDF Drukuj
Kongresy w Polsce

 

Karpacz, 7 - 10 marca 2018 r.

KOMUNIKAT: link


27. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii Karpacz, 8–10 marca 2018 r.

 

Szanowni Państwo

w ślad za naszą wieloletnią tradycją przygotowujemy kolejne, już 27., międzynarodowe spotkanie medycyny ratunkowej w Karpaczu. Będzie to:
27. ZIMOWA KONFERENCJA MEDYCYNY RATUNKOWEJ I INTENSYWNEJ TERAPII, Karpacz, 7 – 10 marca 2018 roku Medycyna ratunkowa w naszym kraju, pomimo swojej blisko 20-letniej historii, cierpi ciągle na tzw. „choroby dzieciństwa”. Wynikają one nie tylko z niedostatków finansowych, ale również z zawirowań politycznych, organizacyjnych i często kompetencyjnych. Wymaga to przyspieszenia integracji naszego środowiska w wymiarze krajowym oraz szerszego otwarcia międzynarodowego. Niezbędne jest również podnoszenia świadomości o zadaniach medycyny ratunkowej — i ich wadze — wśród osób decydujących o kształcie ochrony zdrowia w naszym kraju.
Niezależnie, potrzebne jest też intensywniejsze doskonalenie zawodowe naszych kadr i to nie tylko w kształceniu podyplomowym, ale już na etapie akademickim.
Tym celom poświęcane są nasze zimowe konferencje medycyny ratunkowej i intensywnej terapii, w czasie których — korzystając z rosnącego doświadczenia własnych ośrodków oraz doświadczeń ekspertów międzynarodowych — rozwijamy nie tylko wątki naukowe, kliniczne, organizacyjne ale też edukacyjne i warsztatowe. Podczas nadchodzącej najbliższej konferencji zimowej rozszerzyć zamierzamy takie tematy jak: kompetencje zaawansowanych klinicystów medycyny ratunkowej, poprawa warunków pracy w oddziałach ratunkowych, postępy w satysfakcji i przepływie pacjentów przez oddziały ratunkowe oraz poprawa współpracy interdyscyplinarnej i wewnątrzsystemowej — pomiędzy zespołami ratownictwa medycznego a załogami szpitalnych oddziałów ratunkowych. Rozszerzyć chcemy zakresy warsztatów dotyczących śródszpitalnego triage’u w oddziałach ratunkowych oraz wagi szybkiej przyłóżkowej diagnostyki różnicowej. Liczymy, że powstająca przy naszym Towarzystwie Sekcja Zaawansowanej Praktyki Klinicznej, będzie nową jakością nadającą istotny postęp we wszystkich obszarach praktyki medycyny ratunkowej. Planowane w programie konferencji kierunkowe Sesje, takie jak: Młodych, Liderów, Pielęgniarek i Ratowników, Studentów — będą doskonałymi forami debat nad dniem dzisiejszym i jutrem polskiej medycyny ratunkowej.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do aktywnego udziału w tym nadchodzącym, tak ważnym dla nas wszystkich, wydarzeniu.

prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko

 
CEEM 2017 PDF Drukuj
Kongresy w Polsce

6. Międzynarodowy Kongres Polskiego
Towarzystwa Medycyny Ratunkowej 18–21 października 2017 roku, Lublin

Informacja: link

link do strony Kongresu: tutaj...

Central European Emergency Medicine 2017
October 18th–21st, 2017, Lublin, Poland

Information: link

link official website: here...

 

 
26. ZIMOWA KONFERENCJA MEDYCYNY RATUNKOWEJ I INTENSYWNEJ TERAPII PDF Drukuj
Kongresy w Polsce

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej w dziale:

Serwis multimedialny

Karpacz, 1–4 marca 2017 r.

 

PROGRAM NAUKOWY: link

PROGRAM KOŃCOWY: link

 

SCIENTIFIC PROGRAM: link

FINAL PROGRAM: link

 

Szanowni Państwo.


26. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii Karpacz, 1–4 marca 2017 r. Wydarzenie to było kolejnym krokiem polskiej medycyny ratunkowej w stronę jej globalnego, międzynarodowego wymiaru. Szczególnego znaczenia nabiera rosnące zaangażowanie organizacyjne młodych lekarzy i rezydentów medycyny ratunkowej, dla których te spotkania są ważną okazją nawiązywania wzajemnych i międzynarodowych kontaktów z liderami światowej medycyny ratunkowej. W kontaktach tych rośnie również rola systematycznie rozwijającego się zawodu ratownika medycznego oraz specjalizacji pielęgniarskiej w medycynie ratunkowej. Wszystkie te grupy zawodowe odgrywają istotną rolę w nadawaniu współczesnego, nowoczesnego kształtu polskiej medycynie ratunkowej i jej misji wobec człowieka w nagłym zagrożeniu zdrowia lub życia. W zadaniach tych liczymy na tradycyjne i rosnące wsparcie przemysłu medycznego i tych środowisk naszego społeczeństwa, którym bliskie jest zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego naszych obywateli w stanach nagłych zagrożeń. Otwarci jesteśmy na oddolne inicjatywy, wskazujące na tradycyjne i nowe obszary zainteresowań i tematów, wartych uwzględnienia w programie przygotowywanego wydarzenia.

Dziękuję za udział w Konferencji
w imieniu Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko

 

Wydarzenia

poprzednim miesiącu listopad 2017 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości